روتیتر
رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه:

غضب حضرت فاطمه زهرا(س) منجر به خشم خداوند است/ بانوان بدحجاب هویت دینی و ثبات شخصیت ندارند

عکس
زیرتیتر
رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه با اشاره به اینکه غضب حضرت فاطمه زهرا(س) منجر به خشم و نارضایتی خداوند از مردم است، گفت: بانوان بدحجاب که اهداف نظام و اسلام را نادیده می گیرند، هویت دینی و ثبات شخصیت ندارند.
شرح

به گزارش کوله بار به نقل ازخبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت الاسلام محمدقاسم احمدی در پیش‌خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه با تاکید بر پرهیزکاری و نیز تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: شخصیت وصف ناپذیر دخت نبی‌اکرم(ص) بر هیچ‌کسی پوشیده نیست و مفسران دینی در شناخت این بانوی دو عالم، تفاسیر مفصل و فراوانی داشتند، اما هنوز به کرامت حقیقی حضرت صدیقه کبری(س) دست نیافتند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه در توصیف عظمت حضرت فاطمه زهرا(س) اشاراتی داشت و تصریح کرد: شیعه و سنی متفق القول هستند که آیه تطهیر در شأن حضرت زهرا(س) نازل شده و اهل بیت(ع) نیز تاکنون در ذکر مصایب و منزلت حضرت آثار فراوانی را سرودند.

این مسؤول با اشاره به اینکه سوره کوثر و هل اتی در وصف حضرت زهرا(س) به پیامبر(ص) وحی شده است، گفت: شهود آیات وحدت از مصادیق دخت نبی اکرم(ص) است، همچنین آیاتی در زمینه مباهله در شأن این بانوی دو عالم بشریت وجود دارد.

وی غضب حضرت فاطمه زهرا(س) را همچون غضب و خشم خداوند از بندگان عنوان کرد و گفت: اراده حضرت زهرا(س) چیزی جز خواست و اراده خداوند نیست و هر انسانی که هوای نفسش ایشان را غضبناک کند، خدا از او راضی نبوده و به این واسطه از وی دارای حب و بغض است.

این مسؤول بر آثار فرونشاندن خشم و غضب پرودگار اشاره کرد و گفت: هرنوع غضب و رضای حضرت زهرا(س) بر اساس خواست خداوند است، بنابراین عنایت و خشنودی پروردگار  نیز در رضایت این بانوی دو عالم بشریت است.

رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه خاطرنشان کرد: عبادت خالص موجب بهترین مصلحت‌ها از سوی خداوند متعال است و بندگان مومن در هرنوع خوشنودی، ناخوشی، مصیبت و... از خدا راضی و فرمان بردا هستند.

احمدی گفت: روز پس از ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی(ع) پیامبر از ایشان می پرسند که حضرت صدیقه کبری را چگونه یافتی و درک کردی که مولا امیرالمومنین در پاسخ به ایشان، اشاره دارند که این بانوی دو عالم بشریت، بهترین یاریگر در راه اطاعت خداوند است.

وی با اشاره به اینکه دختران باید حضرت زهرا(س) را الگوی خود بدانند و راهی جز مسیر حضرت فاطمه(س) را در پیش نگیرند، گفت: دخترانی که با آرایش، بدحجابی و بزک شده، خود را در جامعه معرفی می‌کنند مورد تاکید مسلمانان نیستند و با زندگی آشفته خویش چهره اسلام را لکه‌دار کرده‌اند، بنابراین باید اصول اسلام را بشناسیم و براساس آن رفتار کنند.

این مسؤول متذکر شد:‌ آسیب‌های اجتماعی و خودکوشی را ناشی از رفتارهای ناپسند و سبک زندگی غیر اسلامی عنوان کرد و گفت: هرکه برای خدا سر فرود نیاورد و درگیر نفس خود شود از خدا نترسیده، اما از همگان می‌ترسد،‌چراکه آرامش قلب و قدرت روحی ندارد و در عوض شخصیت متزلزل و شکست پذیری دارد.

وی با یادآوری اینکه برخی با اعمال جاسوسی در واقع کشور خویش را می فروشند و اگر کسی به خون شهدا و رشادت‌های انجام گرفته در به ثمر نشستن جمهوری اسلامی خیانت کند، به ذلت و خواری افتاده است و عاقبت خویش را تباه می کنند.

این مسؤول تاکید کرد: آنچه از وحی الهی و معصومان سرچشمه گرفته استوار است و هرآنچه به غیر از مسیر قرآن کریم و اهل بیت(ع) عصمت و طهارت بنا شود در واقع متزلزل و فناپذیر می‌شود، لذا کردار ائمه(ع) را باید الگو قرار داد و آن را نیاز زندگی ابدی دانست و توشه آخرت را اندوخت تا بتوان رستگار شد.

رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه اظهار داشت: برخی ثروت و بهترین امکانات را در اختیار دارند، اما آرامش ندارند و زندگی پوشالی دارند، بنابراین دنیا زمانی لذت بخش است که با آخرت توام باشد و مسیری را در پیش گرفت که اهل بیت(ع) رفته‌اند و با حق طلبی و عمل به دستورات الهی رفتار کردند.

انتهای پیام/ت

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ما شوید
https://kermanshah.koolebar.ir/node/4999

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Source URL: https://kermanshah.koolebar.ir/news/غضب-حضرت-فاطمه-زهراس-منجر-به-خشم-خداوند-است-بانوان-بدحجاب-هویت-دینی-و-ثبات-شخصیت-ندارند

List of links present in page