روتیتر
استاندار کرمانشاه:

کرمانشاه برای ایجاد اشتغال به منابعی از سرمایه‌گذاری خارجی احتیاج دارد

عکس
زیرتیتر
استاندار کرمانشاه گفت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی موجب افزایش و تقویت فرهنگ کار، امنیت بیشتر، ارتقای سرمایه اجتماعی و‌ ایجاد فضای پرنشاط در جامعه خواهد شد.
شرح

به گزارش کوله بار به نقل ازفارس، هوشنگ بازوند در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان که صبح امروز در سالن تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ستاد سرمایه‌گذاری در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی باید تحرک ویژه‌ای داشته باشد، استان برای ایجاد اشتغال به منابعی از سرمایه‌گذاری خارجی احتیاج دارد.

استاندار کرمانشاه گفت: برون‌زا بودن و جذب سرمایه‌گذاری خارجی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است که در استان کرمانشاه باید بیش از پیش از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی از ورود سرمایه‌گذار خارجی به ایران طی آذرماه‌ خبر داد و گفت: همایش فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری روزهای چهارم و پنجم آذرماه در تهران با حضور 100 سرمایه‌گذار خارجی و 300 سرمایه‌پذیر برگزار می‌شود که فرصت خوبی برای استان محسوب می شود که باید حضوری فعال در این همایش داشته باشیم و با داشتن اطلاعات کافی و قانع‌کننده در این اجلاس شرکت کنیم تا موفق به جذب سرمایه‌گذار خارجی برای استان شویم.
 
بازوند با بیان اینکه هر استانی در سازمان سرمایه‌گذاری خارجی یک فایل دارد، ادامه داد: باید برای احراز سهم استان، پروژه‌های موجود را به صورت مستمر، رصد و پیگیری کنیم، باید پروژه‌های جدیدی نیز تعریف کنیم و ستاد سرمایه‌گذاری خارجی استان باید پروژه‌هایی را برای ارایه به سرمایه‌گذاران حاضر در این همایش آماده کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرساله تعداد زیادی از فعالان اقتصادی از کشورهای مسلمان در همایش بین‌المللی هفته وحدت حضور می‌یابند که باید از این فرصت استفاده کنیم و برای حضور این سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در کرمانشاه تلاش کنیم.
 
این مقام ارشد استان تصریح کرد: 2 خط اعتباری در سرمایه‌گذاری خارجی، خط اعتباری چین و خط اعتباری کره جنوبی است، که ستاد سرمایه‌گذاری استان باید یک مجموعه از پروژه‌های اقتصادی و برخی پروژه‌های بزرگ عمرانی را  به شورای اقتصاد کشور ارایه دهد تا بتوانیم از این منابع ارزشمند برای اجرای پروژه‌های مهم استان بهره بگیریم.

 وی برگزاری همایش منظم سالیانه سرمایه‌گذاری در استان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم دانست که می‌تواند بستر مناسبی را برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کند.

بازوند افزود: در اردیبهشت ماه سال آینده همایشی با عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه با رویکرد ویژه جذب سرمایه‌گذاری خارجی برگزار خواهیم کرد تا در اقتصاد استان تحرک ایجاد شود.

وی متذکر شد: صندوق توسعه ملی یکی دیگر از گزینه‌هایی است که علی‌رغم سخت بودن شرایط این صندوق، باید تلاش کنیم از منابع اعتباری آن‌ها برای اجرای پروژه‌ها و توسعه استان بهره بگیریم.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذاری خارجی موجب افزایش و تقویت فرهنگ کار، امنیت بیشتر، ارتقای سرمایه اجتماعی و‌ ایجاد فضای پرنشاط در جامعه خواهد شد.

وی یادآور شد: شاخص بهبود در فضای کسب و کار با رونق پنجره واحد بهتر خواهد شد، نمایندگان دستگاه‌ها در پنجره واحد باید دارای اختیار تصمیم‌گیری داشته باشند.

باززوند با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی استان باید از فعال‌ترین و پویاترین ستادها باشد و نشست‌های آن هر 15 روز یک‌بار دنبال شود، ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه کشور بخشی از منابع مورد نیاز در زمینه سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی باید از طریق سرمایه خارجی تامین شود.

وی با تاکید بر پیگیری جدی موضوع جذب سرمایه خارجی در استان به شکلی پررنگ، اظهار داشت: موانعی که در مسیر جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان قرار دارند باید شناسایی شوند و برای برطرف کردن آن ها تلاش کنیم.

این مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه باید تبدیل به کانون توجه وزیران و مدیران ارشد کشور شود، چرا که افراد بسیار توانمندی در استان داریم که باید از آن‌ها با جدیت حمایت کنیم تا بتوانند به توسعه کرمانشاه کمک کنند.

وی  جذب سرمایه‌گذاری را نیازمند یک دیپلماسی و رایزنی قوی دانست و گفت: صدای مطالبات کرمانشاه باید از تهران شنیده شود.

بازوند تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذار خارجی اثرات بسیار مثبتی در رونق اقتصادی و اشتغال استان می تواند داشته باشد.

تنظیم و استخراج لیست فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی کرمانشاه برای ثبت در فایل مخصوص سازمان سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد و دارایی، استخراج و پیگیری لیست پروژه‌هایی که می‌توانند از خط اعتباری خارجی‌( فاینانس ) استفاده کنند، شناسایی موانع سرمایه‌گذاری خارجی در استان، اطلاع‌رسانی ماموریت‌ها و فعالیت‌ها به مردم از طریق مجامع خبری و رسانه‌ها و برگزاری همایش‌های تخصصی، تعریف و معرفی امتیازات و انگیزه‌های سرمایه‌گذاری در کرمانشاه برخی از ماموریت‌های این ستاد بود که استاندار کرمانشاه دستور به پیگیری آن‌ها داد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ما شوید
https://kermanshah.koolebar.ir/node/4410

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Source URL: https://kermanshah.koolebar.ir/news/فرهنگی/کرمانشاه-برای-ایجاد-اشتغال-به-منابعی-از-سرمایه‌گذاری-خارجی-احتیاج-دارد

List of links present in page