بازارچه های مرزی:

کمبود زیرساخت ها در بازارچه های مرزی کرمانشاه

تجار و بازرگانان کرمانشاهی طی جلسه ای خواستار مطالبات و رفع نیازهای خود در بازارچه های مرزی استان شدند و از نابه سامانی راه های ارتباطی و کمبود زیرساخت ها به عنوان مهم ترین خواسته یاد کردند.

به گزارش کوله بار، تجار و بازرگانان در بیست و نهمین جلسه گفتگو دولت با بخش خصوصی به نمایندگی از بازارچه های مرزی حضور یافتند تا مشکلات موجود را به گوش مسوولان برسانند.

در ابتدا یکی از فعالان اقتصادی در مرز شوشمی به کمبود زیر ساخت ها اشاره کرد و افزود: شوشمی مرز رسمی نیست، ما برای تردد در این منطقه با مشکل مواجه هستیم و در این مرز نمی توانیم زیر ساختهای نمایشگاهی با هدف سوددهی بهتر برگزار کنیم.
 مدرک رستمی پور ادامه داد: معافیت مرزی تجار هنوز در مرز شوشمی اجرایی نشده و اگر این مرز رسمی شود، میتوان در بحث توریست درمانی و غیره وارد عمل شد.
سلیمانی یکی دیگر از نمایندگان مرز پرویزخان در این جلسه مشکلات سود گمرگی برای تجار را از سوی عراق متغیر خواند و افزود: این مقوله روز به روز اضافه تر می شود و مشکلات عراقی ها باعث  شده کالای ایرانی قابلیت رقابت با کالای خارجی را از دست دهد. سلیمانی راه ارتباطی مرز پرویزخان را نابه سامان اعلام کرد و درخواست چاره اندیشی کرد. 
سیروس حیدری از دیگر تجار مرز پرویزخان، نیز این منطقه را یک جنازه بی تابوت خطاب کرد و افزود: مدیران پیشین برای رفع مشکلات این مرز اقدامی انجام نداده اند.
حیدری صادرات سیمان در پرویزخان را با رکود اعلام کرد و افزود: کارخانه سیمان این منطقه تعطیل شده و برای رونق این منطقه  نیازمند یاری مسوولان هستیم.

https://kermanshah.koolebar.ir/node/4411

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.