اقتصادی

اقتصاد مقاومتی فقط یک شعار نیست

روزنامه باختر چاپ کرمانشاه در شماره 2546 مطلبی را با عنوان 'اقتصاد مقاومتی فقط یک شعار نیست' به قلم هادی نوروزی منتشر کرده است.

به گزارش کوله بار به نقل از ایرنا، در این یادداشت آمده است: اینکه چندین سال پیاپی مقام معظم رهبری بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید دارند صرفا به معنای یک شعار در ابتدای سال نیست که فقط آن را بنر و پوستر کرده و همه جا نصبش کنیم. 
اقتصاد مقاومتی یک فرهنگ است. یک فرهنگ ناب اسلامی برای دوری از افراط و ریخت و پاش. چرا نمی آییم قدری از ریخت و پاشهای اداری خود را کنترل کنیم و سر و سامانی به آن دهیم. برگزاری این همه گردهمایی، سمینار و همایش بی نتیجه و صرف میلیون ها و میلیاردها تومان از پول بیت المال چه سنخیتی با اقتصاد مقاومتی دارد؟ همچنین این روزها که در آستانه فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی در ادارات هستیم اگر قدری درجه پکیج، شوفاژخانه و دیگر وسایل گرمایشی را کمتر کنیم و در ساعاتی که ادارات تعطیل است آنها را کلا خاموش کنیم قطعا می توانیم رقم کلانی را در زمینه مصرف سوخت و انرژی صرفه جویی کنیم که این خود از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است. 
نکشاندن جلسات اداری به ساعات ناهار و شام و صرف هزینه های کلان برای چنین موارد غیر ضروری از دیگر ملزومات عمل به اقتصاد مقاومتی است و همچنین استفاده کالاهای داخلی در سیستم اداری و بهره مندی از تولیدات داخل استان برای پذیرایی و … در ادارات نیز همگام با اقتصاد مقاومتی است و کلا اینکه اگر نگاه ویژه تری به این اصول ساده اقتصاد مقاومتی داشته باشیم می توانیم حقوق پرسنل اداره خود را به موقع پرداخت کنیم و به جای این ریخت و پاش ها مانع از عدم پرداخت چند ماهه حقوق پرسنل شویم.

https://kermanshah.koolebar.ir/node/4439

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.