کرمانشاه قطب «گردشگری سلامت» در غرب کشور می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروژه مرکز گردشگری سلامت شهر را در غرب کشور بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: پس از بهره‌برداری، کرمانشاه قطب «گردشگری سلامت» در غرب کشور می‌شود.

به گزارش کوله بار کرمانشاه به نقل از اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری در بازدید از پروژه مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه، اظهار داشت: با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه، کرمانشاه به قطب گردشگری سلامت در غرب کشور تبدیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق، سالانه بیماران متعددی از این کشور برای درمان از طریق مرزهای استان وارد کشورمان می‌شوند، اما متأسفانه بنا به دلایل متعدد از جمله نبود امکانات خاص گردشگری سلامت در کرمانشاه به استان‌های دیگر مراجعه می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه توسعه گردشگری سلامت از جمله برنامه‌های محوری این اداره‌ کل است، افزود: با توجه به این ظرفیت، تکمیل و تجهیز پروژه گردشگری سلامت شهر کرمانشاه ضروری و نیاز به حمایت همه مسئولان امر دارد.

قادری اهمیت این پروژه را به لحاظ ارزآوری، ایجاد اشتغال و تمرکز‌زدایی بسیار مهم توصیف کرد و گفت: امیدواریم برای اختصاص تسهیلات لازم به این پروژه همراهی و همکاری لازم در سطح استان و کشور صورت بگیرد.

گفتنی است، مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه در ابتدای بلوار ‌طاق‌بستان با مشارکت ۳۷ تن از پزشکان استان در ۱۴ طبقه با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.

این پروژه بیمارستانی با رویکرد گردشگری سلامت به عنوان یک مرکز با طراحی لوکس با امکاناتی از جمله هتل، گیم سنتر، صرافی، دفتر خدمات گردشگری و فروشگاه‌های عرضه صنایع دستی در راستای توسعه توریسم‌درمانی استان احداث می‌شود.

سرمایه‌گذاران پروژه تا‌کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند که در صورت اختصاص تسهیلات تا پایان ۹۸ ساختمان تکمیل و آماده تجهیز می‌شود.

این پروژه با ۲۷۰ نفر اشتغال مستقیم می‌تواند نقش به سزایی در ارزآوری، اشتغال‌زایی، تمرکززدایی و توسعه توریسم‌درمانی استان ایفا کند.

https://kermanshah.koolebar.ir/node/5610

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.