مردم پاوه بیش از یک میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

مدیر کمیته امداد شهرستان پاوه با بیان اینکه 75 درصد از میزان زکات مصوب شده برای شهرستان پاوه محقق گردید، افزود: مبلغ یک میلیارد و 60 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شده است.

به گزارش کوله بار کرمانشاه به نقل ازخبرگزاری فارس از کرمانشاه، نشست ستاد زکات شهرستان پاوه با حضور امام جمعه، فرماندار و مدیر کمیته امداد این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه پاوه در این نشست با اشاره به اوضاع اقتصادی و اجتماعی جامعه، اظهار داشت: پرداخت زکات و دست‌گیری از نیازمندان و خانواده‌های بی بضاعت در این برهه از زمان بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد. 

وی افزود: مردم سخاوتمند شهرستان پاوه در بحران زلزله آبان 96 و سیل فروردین 98 به خوبی به وظیفه خود در قبال هموطنان زلزله زده و سیل زده ادای دین و وظیفه نمودند وامیدواریم در پرداخت زکات نیز به این وظیفه شرعی ودینی به خوبی عمل کنند.

در ادامه فرماندار پاوه گفت: زکات یک وظیفه الهی است که برای رفع نابرابری‌های اجتماعی و محرومیت زدایی تاکید فراوانی شده است و برای تحقق آن باید از ظرفیت‌های موجود در جامعه بهره گرفت.

ایده پور افزود شفاف سازی در موارد مصرف و ارایه گزارش به مردم و افزایش آگاهی جامعه در خصوص آثار پرداخت زکات مهم ترین عوامل ترویج این وظیفه در بین مردم است. 

در این جلسه مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاوه گزارشی از عملکرد ستاد زکات شهرستان ارایه کرد و به میزان زکات جمع آوری شده در سال گذشته اشاره کرد.

 لقمان انفرادی با بیان اینکه 75 درصد از میزان زکات مصوب شده برای شهرستان پاوه محقق گردید، افزود: از مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان زکات درنظر گرفته شده برای این شهرستان مبلغ یک میلیارد و 60 میلیون تومان جمع آوری گردید.

https://kermanshah.koolebar.ir/node/5615

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.