اثر هنرمند کرمانشاهی به جشنواره ملی سرچشمه سرخ راه یافت

اثر هنرمند گرافیست کرمانشاهی به جمع برگزیدگان جشنواره ملی سرچشمه سرخ راه پیدا کرده است.

به گزارش کوله بار از کرمانشاه، آثار جشنواره ملى تجسمی سرچشمه سرخ پس از مراسم افتتاح از 10 تا 27 اسفند‌ماه در چهار رشته عکاسی، پوستر، هنر جدید و نقاشی، در موسسه فرهنگى هنرى صبا در معرض دید علاقمندان و عموم مردم قرار می‌گیرد.

براساس این گزارش، قبل از تیرماه سال 96 فراخوان جشنواره ملی هنرهای تجسمی‌«سرچشمه سرخ» در چهار رشته هنری نقاشی، عکاسی، هنر جدید و پوستر در سراسر کشور اعلام شد تا هنرمندان آثار خودشان را در موضوعات حادثه هفتم تیر، اندیشه‌های شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و همچنین تروریسم به دبیرخانه جشنواره واقع در موزه مرکزی شهدا ارسال کنند.

بیش از 3 هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد، هیأت داوران که هر کدام از اساتید و صاحب‌نظران هنری هستند، پس از بررسی آثار، در مجموع 627 اثر را انتخاب کردند که شامل 72 اثر در بخش پوستر، 154 اثر در رشته نقاشی، 72 اثر در بخش هنر جدید و 329 اثر نیز در بخش عکس بوده که در بین منتخبان اثر مهدی اسدی‌تبار که کارشناس ارشد و از هنرمندان فعال گرافیک استان کرمانشاه است نیز به جشنواره ملی سرچشمه سرخ راه یافت.

*بنیاد شهید و امور ایثارگران همه آثار منتخب را به نمایش عمومی می‌گذارد

با توجه به اینکه 22 اسفند‌ماه روز بزرگداشت شهدا است و برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود، بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیم گرفت امسال یکی از برنامه‌های اصلی و محوری این روز، برگزاری نمایشگاه تجسمی‌«سرچشمه سرخ» باشد که در 9 اسفند‌ماه ساعت 15 در موسسه فرهنگی و هنری‌«صبا» با حضور خانواده شهدای هفتم تیر، مسؤولان بنیاد و هنرمندان افتتاح می‌شود.

آثار جشنواره ملى تجسمی سرچشمه سرخ پس از مراسم افتتاح از 10 تا27 اسفند‌ماه در چهار رشته عکاسی، پوستر، هنر جدید و نقاشی، در موسسه فرهنگى هنرى صبا واقع در میدان فلسطین خیابان برادران شهید مظفر در معرض دید علاقمندان و عموم مردم قرار خواهد گرفت.

برگزاری این نمایشگاه و آثار ارسالی در نوع خود بهترین مجموعه هنری است که تاکنون با موضوع حادثه هفتم تیر خلق شده است و از ویژگی‌های این نمایشگاه این است که دبیران و داوران چهار رشته هنری، از هنرمندان شاخص کشور هستند.

گفتنی است، دبیر بخش پوستر بهرام کلهرنیا است و به زودی برگزیدگان نهایی مشخص خواهند شد.

https://kermanshah.koolebar.ir/node/5081

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.