این مطلب ۹۹ بار خوانده شده
فلاح هاشمی در گفتگو با کوله بار:

چگونه خاطرات راهیان نور را بنویسیم که برای مخاطب جذابیت داشته باشد؟

این نویسینده کشورمان با اشاره به اصول خاطره نویسی زائران راهیان نور گفت:در خاطره نویسی،عدم پیچیدگی جملات،خارج بودن ازتکلف کلمات و… مهم است، چرا که در این صورت مخاطب به راحتی می تواند با آن متن و خاطره ارتباط برقرار کند.
نسخه مناسب چاپ

میر شمس الدین فلاح هاشمی نویسنده کشورمان  در گفتگو با کوله بار با اشاره به خاطره نویسی زائران راهیان نور، اظهار داشت: ممکن است نوشته و خاطره ای بسیار تلخ باشد ولی نوع نوشتار،سادگی نگارش و صمیمیتی که نوشته با مخاطب برقرار می کند،عدم پیچیدگی جملات،خارج بودن ازتکلف کلمات و… مهم است، چرا که در این صورت مخاطب به راحتی می تواند با آن متن و خاطره ارتباط برقرار کند.

 
فلاح هاشمی اضافه کرد:حتی ممکن بود این خاطره از یک رزمنده ای باشد که از زبان یک راوی نقل می شودک ه در این صورت نوع به خاطر سپردن و روایت آن خاطره  مهم است؛اگر یک نوجوان و جوان بتواند آن خاطره را به زبان خودش روایی کند که شعاری نباشد، امتیاز خوبی کسب می کند.

وی افزود:ولی نباید از حق گذشت که آثار ارسال شده به جشنواره های دفاع مقدس می توانند مضمون دفاع مقدس را به خوبی به مخاطب انتقال دهند.

 
فلاح هاشمی در ادامه با بیان اینکه برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری بسیج باعث رشد آثار دفاع مقدس در حوزه های ادبی و هنری می شود، خاطر نشان کرد: بسیج به شرطی می تواند در زمینه برگزاری جشنواره سرزمین نور پیشرفت بیشتری به خود بگیرد که از ظرفیت متخصصان حوزه های مقاومت و پایداری استفاده بیشتری ببرد.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.