این مطلب ۸۳ بار خوانده شده
سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) خبر داد:

اعزام بیش از ۷۰۰۰ دانش‌آموز کرمانشاهی به اردوهای راهیان نور جنوب

سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، از اعزام بیش از ۷۰۰۰ دانش‌آموزان از استان به اردوهای راهیان نور در جنوب کشور خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کوله بارکرمانشاه، یونس عزیزی با اشاره به اینکه اعزام دانش‌آموزان با هدف آشنا شدن با فرهنگ ایثار و شهادت است اظهار داشت: از ۳۰ دی‌ماه امسال تا ۲۰ اسفندماه ۷۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان استان کرمانشاه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: هدف برگزاری اردوی راهیان‌نور آشنا شدن دانش‌آموزان با ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان و بازدید از مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس است.

وی تبیین ایثارگری‌های رزمندگان اسلام را از دیگر اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور دانست و افزود: هر ساله دانش‌آموزان دختر و پسر استان کرمانشاه از این اردوها استقبال خوب و علاقه‌مند به آشنا شدن با این مناطق عملیاتی هستند.

عزیزی با اشاره به اعزام ۳۷۰۰ نفر دانش‌آموزان پسر به این سرزمین‌ها بیان کرد: اعزام کاروانهای دانش آموزی پسران به سمت مناطق عملیاتی جنوب از ۳۰ دی ماه آغاز و تا ۲۰ بهمن ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اعزام کاروانهای دانش‌آموزی دختران نیز از یکم اسفند ماه تا ۲۰ اسفند ادامه دارد و ۳۴۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند افزود: اعزام پسران در ۱۳ دوره و دختران در ۱۲ دوره که در مجموع در ۲۵ دوره اعزام و به مدت سه روز اعزام خواهند شد.

سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس حماسه‌های گوناگون خلق کردند عنوان کرد: رزمندگان در این دوران چنان حماسه‌ای خلق کردند که با استفاده از فرهنگ ایثار نگذاشتند یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن بیافتد.

وی با بیان اینکه سفر کاروان راهیان نور دانش آموزان کرمانشاهی به مدت سه روز است گفت: دانش‌آموزان در این سفر معنوی از مناطق عملیاتی شلمچه، طلائیه، هویزه، یادمان شهدای شرق کارون، مارد و اروند کنار بازدید و در رزمایش شرکت می‌کنند.

عزیزی با اشاره به اینکه از دهه سوم بهمن ماه نیز حدود ۲۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان استان کرمانشاه به مناطق عملیاتی غرب اعزام خواهند شد عنوان کرد: تاکنون اقدامات فرهنگی مناسبی در اردوگاه‌ها و محل‌های اسکان انجام و تمامی امکانات رفاهی نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه همراه کاروان‌ها یک نفر روحانی و یک نفر راوی به مناطق اعزام می‌شود گفت: در هر دوره ۲۰ نفر خادم به کار گرفته می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.