این مطلب ۹۶ بار خوانده شده
معرفی کتاب دفاع مقدس

روایت شیرمردان غرب کشور در «کُرّ کرماشان»

کتاب «کُرّکرماشان(سرپَل یا سردار)» به داستان زندگی سردار شهید منوچهر رضایی‌زنگنه اختصاص دارد.
نسخه مناسب چاپ

کتاب «کُرّکرماشان(سرپَل یا سردار)» به داستان زندگی سردار شهید منوچهر رضایی‌زنگنه اختصاص دارد. این کتاب در هشت فصل با عنوان‌های «ژیلوان مرد کوهستان»، «نیرگس»، «پرواز هدهد»، «اعدامی» ، «جادوی مادرانه»، «دلووان»، «عمر کور» و مختصری از زندگی‌نامه این شهید به چاپ رسیده است.

 

این کتاب در حقیقت داستان واقعی شیرمردان غرب کشور را روایت کرده است که برای دفاع از انقلاب اسلامی وامام مقابل دشمنان اسلام، احزاب و گروه‌های ضدانقلاب به خصوص حزب دموکرات، حزب کوموله و دیگر احزاب معاند مردانه ایستادند. شهید رضایی‌زنگنه توانست در حزب دموکرات نفوذ کند و به درجه بالای فرماندهی در حزب دموکرات برسد. اما او درعملیاتی که مقابل دوستان و همرزمان قدیم خود قرار گرفت برای اینکه مجبور به کشتن آنان نشود با هوشیاری و زیرکی از این کار سرباز زد.

 

زندگی نامه شهید منوچهر رضایی زنگنه سراسر از هیجان و شجاعت پر است.

 

«کُرّ کرمانشان» فضای سال ۱۳۶۰ در کردستان را به خوبی شرح داده و از رشادت های شهید محمد بروجردی سخن‌ها به میان آورده است. این اثر بیست و یکمین کتاب از آثار مجموعه «چشمان آسمانی انقلاب اسلامی» است که در ۱۳۲ صفحه، قطع رقعی به نگارش معصومه جواهری توسط انتشارات «انجمن پیشکسوتان سپاس» به مبلغ ۱۰۰۰۰تومان به چاپ رسیده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.